20 października 2023

Jak wybrać dobre biuro nieruchomości? 5 złotych zasad. 

Twoja oferta jest na rynku od dłuższego czasu i wciąż nie udało Ci się jej sprzedać? Odebrałeś już setki telefonów od agentów nieruchomości, którzy proponowali Ci współpracę, ale wciąż wierzyłeś w samodzielną sprzedaż? Goni Cię czas na sprzedaż nieruchomości i ostatecznie chcesz podjąć decyzję o współpracy z pośrednikiem? Pewnie zastanawiasz się, od czego zacząć? Do którego biura  masz zadzwonić? Które biuro nieruchomości wybrać i czym się sugerować przy wyborze? 

 

Jeśli odpowiadasz twierdząco na wszystkie zapytania, jesteś w dobrym miejscu. Wskażemy Ci 5 złotych zasad, którymi możesz kierować się przy wyborze dobrego biura nieruchomości. Z tego artykułu dowiesz się, czym się kierować przy wyborze agencji nieruchomości, na co należy zwrócić szczególną uwagę i co może okazać się pułapką.

 

 

Masz swoje wymagania, co jest zrozumiałe. Masz też pewne kryteria, które chciałbyś, aby zostały zrealizowane przy sprzedaży Twojej nieruchomości np. cena, czas. Jednocześnie Twoje oczekiwania i wyobrażenia zderzają się z ogólnym światopoglądem na pośredników nieruchomości, a nie oszukujmy się - w większości nie są to pozytywne sugestie. Jesteśmy też przekonani, że niejednokrotnie toczysz wewnętrzną walkę i wzbraniasz się przed współpracą z agencją nieruchomości. Traktujesz to jako zło konieczne, sytuację bez wyjścia, kiedy już nie masz wyboru i musisz, bo z pewnością nie chcesz, oddać swoją nieruchomość pod opiekę agenta. 

 

Zanim przejdziemy do 5 złotych zasad, na początku przedstawimy Ci kilka wartościowych wskazówek:

 

  • Pośrednik nieruchomości to nie jest zło konieczne!

  • Dobry pośrednik rozumie rynek nieruchomości i dzięki jego doświadczeniu możesz dużo zyskać. 

  • Dobry pośrednik nieruchomości zadba o bezpieczeństwo transakcji, dzięki czemu unikniesz kłopotów. 

  • Profesjonalna agencja nieruchomości nie pozwoli sobie na niedociągnięcia. Będziesz mógł spokojnie czekać na efekty. 

  • Warto skorzystać z usług biura nieruchomości, ponieważ niesie to za sobą wiele korzyści dla Ciebie. 

 

 

 

Jeśli już zdecydujesz się na współpracę, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Pamiętaj, że działania biura nieruchomości mają doprowadzić do bezpiecznej i satysfakcjonującej transakcji, ale jak sprawdzić, czy dany pośrednik nieruchomości stanie na wysokości zadania? 

 

Wybór biura nieruchomości nie jest tak prosty, jak mogłoby się zdawać, a zawód pośrednika nieruchomości jest naprawdę skomplikowany. Zanim podejmiesz decyzję, zobacz, na co trzeba zwrócić uwagę. Oto 5 złotych zasad, które przygotowaliśmy po to, abyś mógł wybrać dobre biuro nieruchomości do współpracy: 

 

  • Zrób reaserch. To pierwszy, podstawowy etap poszukiwań właściwego biura nieruchomości. Sprawdź między innymi stronę internetową i jej jakość, wejdź na zakładkę ,,zespół'' i zobacz kto pracuje w danym biurze oraz czy agenci posiadają licencję. Zobacz opinie klientów w Google, przeanalizuj social media. Nie zajmie Ci to dużo czasu ale bardzo szybko pokaże, czy dane biuro nieruchomości stawia na profesjonalizm. Widać to w opiniach innych Klientów, widać też po sposobie, w jaki prowadzi swoje media społecznościowe, po przekazie, jaki kieruje. Jak na tacy widać, czy dana agencja zwraca uwagę na identyfikację marki, czy prowadzi spójny przekaz i zwraca uwagę na jakość. Wybierając agencję nieruchomości w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na te ,,powierzchowne'' ale niezwykle ważne kwestie. Jeśli agencja nieruchomości zwraca uwagę na szczegóły i stara się prowadzić spójny przekaz, dbając o szczegóły i jakość - jest to dla Ciebie dobry znak, że tak samo skrupulatnie i z zaangażowaniem będzie pracować nad Twoją nieruchomością. 

  • Sprawdź jakość ofert. Kolejny krok, to analiza ofert, jakie dane biuro posiada w swoim portfelu. Wejdź na portale ogłoszeniowe i zobacz, w jaki sposób promowane są oferty biura. Jak wyglądają zdjęcia? Czy agent nieruchomości przykłada wagę do jakości zdjęć, czy wykonuje home staging? Przeczytaj opis oferty, przeanalizuj, czy jest ona ciekawa i wyczerpująca. To dla Ciebie idealny przykład tego, jak będzie wyglądała oferta sprzedaży Twojej nieruchomości. Podoba Ci się? 

  • Zobacz ofertę usług. Wejdź na stronę internetową i zobacz, jakie usługi oferuje dane biuro nieruchomości. Czy jest to tylko sprzedaż i zakup nieruchomości? Czy może agencja oferuje dodatkowe usługi takie jak np. home staging, wycena nieruchomości, doradztwo kredytowe itp.  Warto udać się do biura, które posiada kompleksową obsługę, nie musisz się wtedy martwić o poszukiwanie dodatkowych usług. Zajmie się tym agent. 

  • Sprawdź wiedzę eksperta. Zobacz, czy pośrednicy pracujący w biurze obrotu nieruchomościami prowadzą swoje profesjonalne profile, czy dzielą się wiedzą w prasie, mediach. Być może na stronie internetowej znajdziesz blog? Spójrz, kto pisze artykuły. Przeanalizuj treść. Dzięki temu będziesz miał pewność współpracy z doświadczonymi osobami, które naprawdę dobrze znają się na swoim fachu i nie są w branży przypadkowo.  

  • Porozmawiaj. Jeśli udało Ci się z powodzeniem przejść przez pierwsze 4 kroki i w końcu masz wyselekcjonowane faworyty, zadzwoń i zaproś agenta na spotkanie. Rozmowa przez telefon nie jest odpowiednia do podejmowania decyzji o współpracy. Warto spotkać się z pośrednikiem, zwrócić uwagę na jego prezencję, kulturę osobistą, ale także na takie aspekty jak otwartość, łatwość nawiązywania relacji. To wszystko jest ważne, ponieważ zainteresowani Twoją ofertą, będą w kontakcie z reprezentującym Cię pośrednikiem nieruchomości. Dobrze jest mieć pewność, że pośrednik nie będzie miał kłopotu w negocjacjach, będzie potrafił znaleźć dla Ciebie odpowiedniego klienta i nawiązać z nim relację, że weźmie odpowiedzialność za powodzenie transakcji i zadba o interesy stron. 

 

 

 

 

Ty też możesz wybrać dobre biuro nieruchomości! 

 

Jeśli uda Ci się zastosować wszystkie 5 powyższych zasad, dobry pośrednik nieruchomości będzie na wyciągnięcie ręki. 

 

Jeśli mielibyśmy coś dodać do tego zestawu, powiedzielibyśmy, że profesjonalne biuro nieruchomości powinno pracować na umowach na wyłączność. Według nas jest to gotowy przepis na sukces we współpracy, ale o tym z pewnością będziemy jeszcze pisać w kolejnych artykułach. 

 

Polityka cookies

Polityka Prywatności

Copyright © 2024 Simple Investment Nieruchomości. All rights reserved.